NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni14684 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

Editör : Burak Batur Burak Batur RSS

Burak Batur

Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi Bölümü'nde lisans egitimini tamamlayan Burak Batur, ögrencilik yillarinda Pamukkale Üniversitesi Bilgi Islem Dairesi'nde yazilim gelistiricisi olarak görev yapmis olup pek çok projeye imza atmistir. su anda TCM/Teknoloji Çözümleri Merkezi'nde Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadir. ASP.NET AJAX teknolojisi konusunda alaninda ilk Türkçe kitap olma özelligi tasiyan ASP.NET AJAX kitabinin yazarlarindan biridir. MS Akademik.Net'te ASP.NET bölüm editörlügü ve Yazgelistir.Com?da Office System editörlügü görevlerini sürdürmekte olup, yazmis oldugu makalelerle .NET ile ilgili bilgi birikimini paylasma devam etmektedir.

burak.batur@tcm.com.tr
http://www.burakbatur.comBurak Batur tarafýndan eklenilen videolar

Sayfa : 12Sonraki sayfa

SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm7

Açýklama

Disaster Recovery bölümünün son videosunda sistem veritabanlarının yedeğini nasıl alıyor ve herhangi bir disaster durumunda nasıl geri yüklediğimizi konuşuyor olacağız.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle0 beðeni4657 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm6

Açýklama

Bu videoda database snapshot kavramını ele alıp, disaster recovery başlığı altında hangi amaçla kullanılabileceği anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecoverySnapShot
Ýzle0 beðeni3997 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm5

Açýklama

Bu videoda recovery senaryolarımıza devam ediyoruz. Videoda elimizde bulunan yedekten herhangi bir zamana geri dönme senaryosu ve de bozulan herhangi bir datapage'i geri dönme senaryosu anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle0 beðeni4228 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm4

Açýklama

Bu video’da herhangi bir problem durumunda elimizde olan backup’lardan dönme teknikleri ele alınmaktadır. Video'da bir instance'tan alınan backup'ın farklı bir instance'a restore edilmesi ve data dosyasında problem olduğunda gerçekleştirilmesi gereken işlemler anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle0 beðeni4780 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm3

Açýklama

Disaster Recovery bölümünün üçüncü videosunda backup’ın ne şekilde alınacağı konusu detaylandırılıp, backup’ın alınabilecek olduğu yerler, Backup alırken aynı zamanda da Mirror’ını alıp herhangi bir problemde backup’ında bir yedeğinin bulunmasını sağlamak ve backup’ı birden fazla parça halinde alıp backup süresini düşürmek gibi tekniklerden bahsedilmektedir. SQL Server 2008 ile beraber gelen bir yenilik olan Backup’ı sıkıştırarak almak konusunu da video da yer verilmektedir.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle1 beðeni4830 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm2

Açýklama

Disaster Recovery bölümünün ikinci videosunda transactional log backup, differntial backup ve File and File Group Backup stratejileri anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle1 beðeni4808 izlenme1 yorum


SQL Server 2008 - Disaster Recovery Bölüm1

Açýklama

Disaster Recovery bölümünde sistemde oluşabilecek herhangi bir problemde, data kaybı olmadan ya da en az data kaybı ile sistemi yeniden ayağa kaldırmak için gerçekleştirilebilecek işlemlerden bahsediyoruz. Serinin bu ilk videosunda SQL Server’ın Backup tiplerinden ve bu tipleri kullanarak oluşturulabilecek olan Backup stratejilerinden bahsedilmektedir.


Etiketler

SQL Server 2008DisasterBackupRestoreRecovery
Ýzle2 beðeni5492 izlenme1 yorum


SQL Server 2008 - Veritabanı Dosyaları

Açýklama

Bu görsel dersimizde veritabanı dosyaları üzerinde incelemeler yapacağız. Verinin ve logların tutulduğu dosyalar, bu dosyaların özellikleri ve hangi durumlarda birden fazla veri dosyası kullanılması gerektiği gibi konular üzerinde konuşuyor olacağız.


Etiketler

SQL Server 2008mdfldflogSQL Server
Ýzle0 beðeni6216 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Sistem Veritabanlarını Taşımak

Açýklama

Gerek performans, gerekse depolama alanın değiştirilmesi gereksinimleri ile veritabanı dosyalarının yerlerinin değiştirilmesi veritabanı kullanıma alındıktan uzunca bir süre sonra da gündeme gelebilir. Peki bu şekilde bir senaryoda nasıl çözüme gidilmelidir? Bu videoda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.


Etiketler

SQL Server 2008SQL Server
Ýzle0 beðeni4848 izlenme1 yorum


SQL Server 2008 - Policy Tabanlı Yönetim

Açýklama

Bu videoda SQL Server 2008 ile birlikte gelen Policy Tabanlı Yönetim Sistemi’ne giriş yapılmakta, Policy’lerin kullanım alanları, nasıl tanımlandığı ve kullanıldığı anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008SQL Server PolicySQL Server
Ýzle0 beðeni5523 izlenme0 yorumSayfa : 12Sonraki sayfa