NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni14738 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

Editör : Daron Yöndem Daron Yöndem RSS

Daron Yöndem

Istanbul Erkek Lisesi'nden 2003 yilinda mezun oldu ve DEVELOAD Yazilim ve Tasarim (www.deveload.com) sirketini kurdu. Daron Yöndem su an Portsmouth Üniversitesi'nde Strategic Business Information Technologies alaninda yüksek lisans egitimine devam ediyor. MCPD, MCITP, MCTS, MCSD, MCAD, MCDBA, MCP, ACP ve ICSD ünvanlarina sahip olan Daron Yöndem AJAX kullanilan cok sayida kurumsal projeye yöneticilik yapti. En genis Türkçe kaynak olma özelligi tasiyan Pusula Yayincilik'tan cikan ASP.NET AJAX kitabinin yazari Daron Yöndem su anda INETA Türkiye'nin baskanligini yapmaktadir.

daron@yondem.com
http://daron.yondem.comDaron Yöndem tarafýndan eklenilen videolar

Sayfa : Önceki sayfa123456Sonraki sayfa

Silverlight 4 ile WebCam Erişimi

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeni özelliklerden biri olan WebCam görüntü erişimine göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle1 beðeni4563 izlenme0 yorum


Silverlight 4 Notification API

Açýklama

Bu görsel derste Silverlight 4 ile gelen ve Out Of Browser modunda kullanılabilen Notification API'nin kullanımını ve görsel anlamda özelleştirilmesini inceliyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 Beta
Ýzle0 beðeni3938 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ile masaüstü Sürükle Bırak Desteği

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeni özelliklerden biri olan masaüstünden sürükle&bırak ile webe dosya taşıma işlemine göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle2 beðeni5362 izlenme1 yorum


Visual Basic 10 Yenilikleri

Açýklama

.NET Framework 4.0 ve Visual Studio 2010 ile tanışacağımız Visual Basic'in 10. sürümüne dair yeni özelliklerin incelendiği INETA NEXT serisindeki seminerin kaydını kaçırmayın.


Etiketler

visual basic .net.NET 4
Ýzle0 beðeni4649 izlenme0 yorum


Windows 7 ile Sensör Kullanımı

Açýklama

Windows 7 ile beraber gelen ilginç özelliklerden biri de "Sensor and Location API". Bu özellik ile beraber yazılım geliştiriciler donanımdan bağımsız olarak kod yazabiliyor ve kodları ile sisteme bağlı sensörleri uygulamalarında rahatlıkla kullanabiliyorlar. Bu görsel dersimizde örnek bir sensörün Windows 7 tarafında kod ile algılanmasını ve sonrasında da sensörden gelen verinin ve değişikliklerin algılanmasını göreceğiz.


Etiketler

Windows 7Donanim
Ýzle0 beðeni6026 izlenme0 yorum


Windows 7 ile Taskbar Thumbnail Kullanımı

Açýklama

Windows 7 ile beraber gelen taskbar özelliklerinden biri olan Taskbar Thumbnail yapıları özellikle navigasyon adına çok önemli bir yapı taşı niteliği taşıyorlar. Bu görsel dersimizde kendi uygulamalarınızda farklı Taskbar Thumbnail'leri nasıl yaratacağımıza ve kontrolüne değiniyoruz.


Etiketler

Windows 7TaskbarThumbnail
Ýzle0 beðeni3669 izlenme0 yorum


Windows 7 ile Taskbar Toolbar Kullanımı

Açýklama

Windows 7 ile beraber gelen taskbar özelliklerinden biri olan Taskbar Toolbar'lar ilginç bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Uygulama arayüzüne geçmeden daha preview ekranında komut gönderebilmenizi sağlayan bu işlevselliği incelediğimiz görsel dersi aşağıda izleyebilirsiniz.


Etiketler

Windows 7TaskbarToolbar
Ýzle0 beðeni3540 izlenme1 yorum


Windows 7 ile Taskbar Progress Kullanımı

Açýklama

Windows 7 ile beraber gelen taskbar özelliklerinden biri olan Taskbar'da Progress gösterimi çok akıllıca düşünülmüş pratik çözümlerden biri. Siz de uygulamalarınızda bu özellikten faydalanmak istiyorsanız görsel dersimizde konunun detaylarına göz atabilirsiniz.


Etiketler

Windows 7TaskbarProgress
Ýzle0 beðeni3115 izlenme0 yorum


Windows 7 İçin JumpList Geliştirmek

Açýklama

Windows 7 ile beraber gelen taskbar özelliklerinden biri olan JumpList'ler günlük hayatta son kullanıcının işini ciddi şekilde kolaylaştırıyor. Bu görsel dersimizde kendi uygulamalarımıza JumpList implemente etmenin yolunu inceliyoruz.


Etiketler

Windows 7JumpList
Ýzle0 beðeni2908 izlenme0 yorum


Silverlight ile RSS Kullanımı

Açýklama

Bu görsel dersimizde RSS feed'leri sağlamanın yoluna göz attıktan sonra Silverlight ile bir RSS feed'in nasıl kullanılabileceğini inceliyoruz.


Etiketler

RSS
Ýzle0 beðeni3637 izlenme0 yorumSayfa : Önceki sayfa123456Sonraki sayfa