NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni14560 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

Editör : Daron Yöndem Daron Yöndem RSS

Daron Yöndem

Istanbul Erkek Lisesi'nden 2003 yilinda mezun oldu ve DEVELOAD Yazilim ve Tasarim (www.deveload.com) sirketini kurdu. Daron Yöndem su an Portsmouth Üniversitesi'nde Strategic Business Information Technologies alaninda yüksek lisans egitimine devam ediyor. MCPD, MCITP, MCTS, MCSD, MCAD, MCDBA, MCP, ACP ve ICSD ünvanlarina sahip olan Daron Yöndem AJAX kullanilan cok sayida kurumsal projeye yöneticilik yapti. En genis Türkçe kaynak olma özelligi tasiyan Pusula Yayincilik'tan cikan ASP.NET AJAX kitabinin yazari Daron Yöndem su anda INETA Türkiye'nin baskanligini yapmaktadir.

daron@yondem.com
http://daron.yondem.comDaron Yöndem tarafýndan eklenilen videolar

Sayfa : Önceki sayfa123456Sonraki sayfa

Silverlight 3.0 - Kontrol Şablonları

Açýklama

Standart kontroller arasında sıkışmayın ve kontrollerinizi tamamen baştan yaratın. Hatta bu tasarımları tekrar ve tekrar kullanın. Bu webinerde silverlight kontrollerinin şablonlarının değiştirilmesini, Template Binding mekanizmasını ve Visual State Manager'ın kullanımını Custom State yapıları ile beraber inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 3Custom ControlVisualStateManager
Ýzle0 beðeni4392 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Layout Kontrolleri ve Dinamik Arayüzler

Açýklama

Silverlight içerisinde istediğiniz görsel arayüzü oluşturabilmek için arayüz oluşturma esnasından kullanabileceğiniz Layout kontrollerini çok iyi tanımanız gerekir. Diğer yandan dinamik olarak tüm nesneleri yaratbilmeniz, bu nesnelerin birbiri ile konuşabilmesi ve projenizi doğru biçimde UserControl yapıları ile şekillendirmeniz de şart. İşte bu webinerde bu konulara değineceğiz.


Etiketler

Silverlight 3UserControl
Ýzle0 beðeni5009 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 ile Animasyonlar

Açýklama

Animasyon mantığını kavrayacağımız bu webinerde ilk olarak Expression Blend arayüzüne bakarak animasyonlarının Blend tarafında nasıl oluşturulabildiğine göz atacağız. Sonra bu animasyonların programatik olarak yaratılmasını ve kontrollerini inceleyerek Silverlight tarafında bir animasyon uzmanı olacağız.


Etiketler

Silverlight 3Expression Blendanimasyon
Ýzle0 beðeni5580 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0'a Giriş

Açýklama

Bu webinerde Silverlight nedir sorusuna cevap verirken mimari yapısına bakarak Silverlight dünyasına bir giriş yapacağız. Silverlgiht projeleri nasıl oluşturulur,nasıl yayınlanır, XAML nedir? ve "Neden Silverlight" gibi soruların cevapları da bu webinerde.


Etiketler

Silverlight 3XAML
Ýzle0 beðeni6340 izlenme0 yorum


Expression Media ve Encoder Webineri

Açýklama

Türkiye'nin ilk Expression Media ve Encoder webinerini Microsoft'dan Mehmet Nuri Çankaya ile Deveload'dan ve nedirtv?com editörlerinden Daron Yöndem'in sunumuyla izleyebilirsiniz. Webiner boyunca Expression Studio içerisinden Expression Media ile medya dosyalari yönetimi ve Expression Encoder ile canli yayin seçenekleri incelendi.


Etiketler

Expression MediaExpression Encodervideo
Ýzle0 beðeni5507 izlenme0 yorum


Expression Blend Webineri

Açýklama

Türkiye'nin ilk Expression Blend webinerini Microsoft'dan Mehmet Nuri Çankaya ile Deveload'dan ve nedirtv?com editörlerinden Daron Yöndem'in sunumuyla izleyebilirsiniz. Webiner boyunca WPF teknolojisi ve Windows uygulamalarinda 2 ve 3 boyutlu animasyonlarin kullanimi incelendi.


Etiketler

Expression Blendanimasyon
Ýzle0 beðeni7055 izlenme0 yorum


Expression Encoder ile Silverlight

Açýklama

Bu görsel derste, Expression Encoder kullanarak WMV dosyalari olusturmayi ve videolarimizi Silverlight ile internet ortaminda kolayca yayinlayabilmenin yollarini inceleyecegiz.


Etiketler

Expression EncodervideoSilverlightwmv
Ýzle0 beðeni7245 izlenme0 yorum


Expression Studio ve Silverlight

Açýklama

Bu görsel derste, Expression Studio ile beraber gelen Expression Design ve Expression Blend'in Silverlight uygulamalari olusturmasindaki yerine bakarak, minik bir Silverlight animasyonu olusturacagiz.


Etiketler

Expression StudioanimasyonSilverlightExpression DesignExpression Blend
Ýzle0 beðeni8871 izlenme0 yorum


WPF Uygulamalari ve Expression Blend

Açýklama

Bu görsel derste, Expression Blend ile basit bir animasyon örnegi yaparak WPF uygulamalari hazirlarken Expression Blend ve Visual Studio'yu nasil beraber kullanabilecegimizi inceleyecegiz.


Etiketler

Expression BlendWPFVisual Studio
Ýzle1 beðeni8213 izlenme2 yorum


WPF Uygulamalarinda Pencereler Arasi Veri Transferi

Açýklama

Bu görsel derste, WPF uygulamalarinda ayni anda birden çok Windows penceresi kullanirken pencereler arasi verilerimizi ve objelerimizi nasil aktarabilecegimizi inceleyecegiz.


Etiketler

WindowsWPFVeri TransferiPencerelerUygulama
Ýzle0 beðeni8198 izlenme0 yorumSayfa : Önceki sayfa123456Sonraki sayfa