NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15438 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

Editör : Yaşar Özden Yaşar Özden RSS

Yaşar Özden

ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. M.Yaşar ÖZDEN bugüne kadar birçok akademik çalışmada yer almıştır. Türkiye'de internet üzerinden ilk canlı televizyon ve radyo yayınını gerçekleştiren ÖZDEN, özellikle internet üzerinden eğitim alanında birçok çalışmaya imza atmıştır. ODTÜ BÖTE bölümünde lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle yaptığı çalışmaları ITL(Instructional Technologies Laboratory) çatısı altında toplamaktadır.

myozden@metu.edu.tr
http://guide.ceit.metu.edu.trYaşar Özden tarafýndan eklenilen videolar

Sayfa : 1

Silverlight 2 ile Visual Studio 2008 Kullanımı-II

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend ile hazırlanmış bir Silverlight animasyonunun Visual Studio'da açılmasını ve trigger(tetikleyici) ekleyerek bu animasyonu web tarayıcısı üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizi inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 2Expression Blendanimasyon
Ýzle0 beðeni5564 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Visual Studio 2008 Kullanımı-I

Açýklama

Bu görsel derste Silverlight Tools kurulumunu inceleyeceğiz. Ardından Visual Studio 2008'de Silverlight araçlarının nasıl kullanılabileceğini bakıp son olarakta Silverlight SDK'sını inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 2KurulumSilverlight SDK
Ýzle0 beðeni9941 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Expression Blend Kullanımı-II

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend kullanarak basit bir Silverlight animasyonunu nasıl hazırlayabileceğimizi göreceğiz. Animasyonu hazırlarken Button ve Rectangle kontrollerinin kullanımlarını da kısaca inceleyeceğiz.


Etiketler

Expression BlendSilverlight 2animasyon
Ýzle0 beðeni4431 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Expression Blend Kullanımı-I

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend kullanımına giriş yapıyoruz. Expression Blend uygulamasında yer alan araçlar, interaction, project, properties, resource panelleri ile dizayn alanını inceleyerek bu bileşenleri Silverlight uygulamalarında nasıl kullanabileceğimize göz atacağız.


Etiketler

Expression BlendSilverlight 2
Ýzle0 beðeni4440 izlenme0 yorum


Silverlight 2 - Giriş

Açýklama

Silverlight teknolojisinin genel olarak incelediğimiz bu videoda, XAML dilinin genel yapısına ve Expression Studio uygulamaları ile Silverlight uygulamalarının geliştirilmesi üzerine konuşuyoruz. Videomuzun sonunda ise Silverlight ile hazırlanmış etkileyici örneklere göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 2XAMLExpression Studio
Ýzle0 beðeni4476 izlenme0 yorumSayfa : 1