NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15253 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

En Çok Beðenilenler RSS

Sayfa : 12345678910Sonraki sayfa

Entity Framework ile Gerçek Hayat Örnekleri Webineri-1

Açýklama

Biraz Entity Framework, biraz Business Layer, biraz WCF... biraz da C# ile komple bir Web uygulaması geliştiriyor ve Entity Framework' ün gerçek zamanlı bir kullanımına değiniyoruz.


Etiketler

webinerentity frameworklinq
Ýzle15 beðeni20180 izlenme0 yorum


ASP.NET 4.0 - URL Routing

Açýklama

Bu görsel derste ASP.NET 4.0 ile gelen URL Routing yapısını inceleyeceğiz. URL Routing'in avantajlarından ve bu mekanizmanın işleyişinden bahsettikten sonra bir örnek ile URL Routing'in web projelerine uygulanışını göreceğiz.


Etiketler

SEOASP.NET 4.0URL RoutingURL Rewriting
Ýzle14 beðeni23518 izlenme0 yorum


Microsoft Ajax Library (ASP.NET AJAX 4.0) Semineri

Açýklama

nedirtv'nin 4. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ve Microsoft'un yeni AJAX kütüphanesi olan Microsoft Ajax Library'nin temellerinin anlatıldığı seminer videosu.


Etiketler

AJAXASP.NET AJAXControl Toolkitmicrosoft ajax libraryseminer
Ýzle6 beðeni13160 izlenme0 yorum


Nedirtv Söyleşileri - ASP.NET MVC ve WebForms

Açýklama

İlk nedirtv söyleşimizde ASP.NET WebForms ile ASP.NET MVC Framework'ün özellikleri hakkında konuşuyoruz. Bu keyifli sohbette WebForms ve MVC'nin genel özelliklerinden, avantajlarından, kullanım alanlarından bahsedip ne tarz projelerde hangi proje tipini kullanmamızda faydalar olacağı konusunda karar vermeye çalışıyoruz. Söyleşide Burak Selim Şenyurt, Selçuk Yavuz ve Uğur Umutluoğlu yer almaktadır.


Etiketler


Ýzle6 beðeni10695 izlenme0 yorum


WCF Öğreniyorum-01: WCF Servis Geliştirmek ve Kullanmak

Açýklama

WCF Öğreniyorum webiner serimizin ikinci dersinde Data Contracts(Veri sözleşmeleri) kavramına giriş yapıyoruz.


Etiketler

WCFwindows communication foundationdata contracts
Ýzle6 beðeni13462 izlenme0 yorum


WCF Öğreniyorum-00:WCF'e Giriş

Açýklama

WCF Öğreniyorum görsel eğitim serisinin bu ilk dersi ile birlikte Windows Communication Foundation dünyasına adım atıyoruz.


Etiketler

WCFwindows communication foundation
Ýzle6 beðeni15088 izlenme0 yorum


Nedirtv Söyleşileri-Yazılımcıların Sosyal Hayatı

Açýklama

Bu söyleşide yazılımcılar asosyal midir sorusundan yola çıkarak bir yazılım geliştiricinin sosyal hayatı üzerine konuşuyoruz. Söyleşide konuk olarak Burak Selim Şenyurt, Ercan Bozkurt ve Uğur Umutluoğlu yer almaktadır.


Etiketler

Yazilimkariyer
Ýzle5 beðeni6465 izlenme0 yorum


ASP.NET Web API-Filters

Açýklama

Bu videoda ASP.NET Web API’da Filitrelerin (Filters) framework içerisindeki yeri ve işleyişini inceliyor olacağız. Videoda yapılan demoyu http://dl.dropbox.com/u/20568014/Permenent/WebAPIFilterSamples.zip adresinden indirebilirsiniz.


Etiketler

asp.net web apifilters
Ýzle5 beðeni6537 izlenme0 yorum


SignalR-Gerçek Zamanlı Web Uygulamaları Webineri

Açýklama

Bu webcast, gerçek zamanlı web uygulamaları geliştirmemizi kolaylaştıran bir framework olan ASP.NET SignalR'a giriş niteliğindedir. Bu video ayrıca şu anda alpha sürümü yayında olan SignalR ile temel proje gelişrime adımlarını, JavaScript ve .NET client programlama modellerini ve scale out senaryolarını kapsamaktadır.


Etiketler

ASP.NETASP.NET SignalR
Ýzle5 beðeni16659 izlenme0 yorum


WCF Öğreniyorum-02: Service Contract ve Data Contract Kavramları

Açýklama

3ncü dersimizde WCF Servisimizi IIS üzerinde host edebilecek şekilde bir WCF Service Application şablonunu kullandık. Bu sayede HTTP bazlı olarak yayınlama yapan bir WCF Servisinin Web üzerinden erişilebilirliğini değerlendirdik. Ayrıca Entity bazlı bir kütüphanenin veri içeriğini istemci tarafına sunarken Surrogate tipindeki veri sözleşmelerini nasıl değerlendirebileceğimize baktık. Söz konusu servise ait operasyonları ele alan istemci tarafında da, bu veri sözleşmelerini nasıl kullanabileceğimizi gördük.


Etiketler

WCFwindows communication foundation
Ýzle5 beðeni6865 izlenme0 yorum


Sayfa : 12345678910Sonraki sayfa

Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim