NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15249 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"ASP.NET 4.0" Etiketli Videolar "ASP.NET 4.0" RSS

Sayfa : 1

ASP.NET 4.0 - Veriye Erişimde Yenilikler Webineri

Açýklama

Bu webinerde ASP.NET 4.0'da veriye erişim ile ilgili yenilikler incelenmiştir. DomainDataSource, QueryExtender, Chart gibi kontrollerin kullanımları ile Dynamic Data Web Site'a giriş yapılmıştır.


Etiketler

ASP.NET 4.0veri kontrolleriDomainDataSourceQueryExtenderDynamic Data Web Site
Ýzle0 beðeni5289 izlenme0 yorum


Asp.Net 4.0 - Session State Compression

Açýklama

Web uygulamalarının Stateless olmaları nedeniyle, istemcilerin sayfalar arasında gezerken takip etmek istedikleri verileri kolayca taşıyabilmeleri için ele alınan yöntemlerden birisi de Session kullanımıdır. Sunucu tarafında Session içerikleri 3 farklı şekilde yönetilebilmektedir. Varsayılan olarak In-Proc mod geçerlidir. Yani Asp.Net Worker Process tarafından web uygulamasına ait bellek alanında saklanmaktadır. Ancak Web Farm kullanıldığı vakalarda Session bilgilerinin arka tarafta yer alan başka sunucularda yönetilmesi de sağlanabilir. Bu noktada Sql veritabanı veya State Server isimli Windows Service seçenekleri geçerlidir. Özellikle In-Proc dışında kullanılan modlarda serileşen içeriğin çok büyük boyutlarda olmasına karşın Asp.Net 4.0 ile birlikte sıkıştırılabilme opsiyonunun getirildiği görülmektedir. Bunun için Web.config dosyasında yapılacak küçük bir ekleme yeterlidir.


Etiketler

ASP.NET 4.0 BETA 2ASP.NET 4.0
Ýzle1 beðeni8274 izlenme3 yorum


ASP.NET 4.0 - URL Routing

Açýklama

Bu görsel derste ASP.NET 4.0 ile gelen URL Routing yapısını inceleyeceğiz. URL Routing'in avantajlarından ve bu mekanizmanın işleyişinden bahsettikten sonra bir örnek ile URL Routing'in web projelerine uygulanışını göreceğiz.


Etiketler

ASP.NET 4.0URL RoutingURL RewritingSEO
Ýzle14 beðeni23515 izlenme11 yorum


ASP.NET 4.0 - ClientIDRowSuffix Özelliği

Açýklama

Bu görsel derste ASP.NET 4.0 ile birlikte gelen ve veri kontrolleri içerisindeki kontrollerin istemci tarafında oluşan ID değerlerini daha düzenli hale getirebilen ClientIDRowSuffix özelliğini inceliyoruz.


Etiketler

ASP.NET 4.0veri kontrolleriGridviewClientIDModeClientIDRowSuffix
Ýzle1 beðeni4638 izlenme2 yorum


ASP.NET 4.0 - ClientIDMode Özelliği

Açýklama

Bu görsel derste ASP.NET 4.0 ile gelen ve sunucu kontrollerinin istemci tarafında oluşan ID değerleri üzerinde değişiklikler yapabilmemizi sağlayan ClientIDMode özelliğini inceliyoruz.


Etiketler

ASP.NET 4.0ClientIDMode
Ýzle1 beðeni5210 izlenme1 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

ASP.NET 4.0 ASP.NET 4.0 BETA 2 ClientIDMode ClientIDRowSuffix DomainDataSource Dynamic Data Web Site Gridview QueryExtender SEO URL Rewriting URL Routing veri kontrolleri


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim