NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15249 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"C#" Etiketli Videolar "C#" RSS

Sayfa : 1

Visual Studio 2010 ile Test Driven Development

Açýklama

Özellikle çevik(Agile) süreçlerde kullanılan önemli tekniklerden biriside Test Güdümlü Geliştirme(Test Driven Development) dir. Bu tekniğin ana fikri ise Red-Green-Refactor kelimelerinden oluşmaktadır. Herşey bir test geliştirilerek başlar. Testin öncelikle başarılı olmaması(Fail) hedeflenir. Bu Red olarak isimlendirilen adımdır. Sonrasında testten geçebilmek(Pass) için gerekli adımlar miminum kod eforu sarfedilerek gerçekleştirilir ki buda Green isimli adım olarak adlandırılmaktadır. Green adımı ile test başarılı bir şekilde geçildikten sonra kodun yeniden düzenlenmesi(Refactor) işlemleri yapılır. Tüm bu işlemlerin sonucunda testlerden başarı ile geçmiş ve amaca yönelik tüm kodlamaları içeren bir ürün oluşmaktadır. İşin ilginç olan noktalarından birisi de, geliştirmeye konu olan tiplerin(Types) ve üyelerinin(Members->Fields,Properties,Methods...) testi yazarken ortaya çıkmasıdır.


Etiketler

test driven developmentC#Visual Studio 2010
Ýzle1 beðeni6735 izlenme0 yorum


Design Patterns : Observer

Açýklama

Bu görsel dersimizde davranışsal(Behavioral) tasarım kalıplarından olan Observer desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design PatternsC#
Ýzle0 beðeni7401 izlenme0 yorum


Design Patterns : Prototype

Açýklama

Bu görsel dersimizde, Creational tasarım kalıplarından olan ve oluşturulma maliyetleri yüksek olan nesnelerde, bu maliyeti azaltmayı hedefleyen Prototype desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design PatternsC#
Ýzle0 beðeni5980 izlenme0 yorum


Visual Studio 2008 Tips, Ticks - 3 (Custom Debugger Visualizer, DebuggerTypeProxy)

Açýklama

Bu görsel dersimizde Microsoft.VisualStudio.DebuggerVisualizers.dll assembly' i içerisinde yer alan DialogDebuggerVisualizer abstract sinifindan yararlanarak özel visualizer' larin nasil gelistirilecebilecegini inceliyoruz. Bu islemin hemen ardindanda DebuggerTypeProxy tipini ele aliyoruz.


Etiketler

Visual Studio 2008Visual Studio 2005C#
Ýzle1 beðeni4790 izlenme0 yorum


Visual Studio 2008 Tips,Tricks - 1

Açýklama

Bu görsel dersimizde gelistiricilerin hayatini kolaylastiracak, hizla kod yazmalarini saglayacak ip uçlarindan bir kismina deginmeye çalisiyoruz. Bu amaçla anlatimimizda using bloklarinin düzenlenmesi, object test bench, bazi faydali kisa yollar gibi noktalari ele aliyoruz.


Etiketler

Visual Studio 2008Visual Studio 2005C#
Ýzle1 beðeni5093 izlenme1 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

C# Design Patterns test driven development Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim