NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15254 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Design Patterns" Etiketli Videolar "Design Patterns" RSS

Sayfa : 1

Design Patterns : Observer

Açýklama

Bu görsel dersimizde davranışsal(Behavioral) tasarım kalıplarından olan Observer desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design PatternsC#
Ýzle0 beðeni7402 izlenme0 yorum


Design Patterns : Prototype

Açýklama

Bu görsel dersimizde, Creational tasarım kalıplarından olan ve oluşturulma maliyetleri yüksek olan nesnelerde, bu maliyeti azaltmayı hedefleyen Prototype desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design PatternsC#
Ýzle0 beðeni5981 izlenme0 yorum


Design Patterns : Memento

Açýklama

Bu görsel dersimizde, davranışsal(Behavioral) tasarım kalıplarından olan ve nesneler üzerinde Undo mantığında işlemler yapabilmemizi sağlayan Memento desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni5643 izlenme0 yorum


Design Patterns: Strategy

Açýklama

Bu görsel dersimizde davranışsal(behavioral) tasarım kalıplarından olan Strategy desenini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni5608 izlenme0 yorum


Design Patterns: Proxy

Açýklama

Bu görsel dersimizde, yapısal tasarım desenlerinden(Structural Design Patterns) olan, başka bir nesneye erişim sırasında devreye giren bir ara nesneyi(veya vekil tipi-Surrogate) hedef alan Proxy kalıbını ve amaçlarını irdelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni6446 izlenme0 yorum


Design Patterns: Adapter

Açýklama

Bu görsel dersimizde Structural(Yapısal)tasarım desenlerinden birisi olan Adapter kalıbını incelemeye çalışıyoruz. .Net Framework içerisinde, en basit uygulanışı RCW tarafından benimsenmiş olan bu kalıp yardımıyla var olan sistemlere, yabancı parçaların nasıl adapte edilebileceğini öğreniyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni6219 izlenme0 yorum


Design Patterns: Abstract Factory

Açýklama

Bu görsel dersimizde, Creational tasarım desenlerinden olan ve birbirleri ile ilişkili nesnelerin üretilmesi sırasında farklı fabrika(Factory) tiplerinin istemciye soyutlanarak sunulmasına olanak tanıyan Abstract Factory(Soyut Fabrika) kalıbını incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni7303 izlenme0 yorum


Design Patterns: Factory Method

Açýklama

Bu görsel dersimizde, Creational desenelerden birisi olan Factory Method tasarım kalıbını incelemeye çalışıyoruz. Bu kalıp temel olarak, istemcilerin ihtiyacı olan asıl ürünlerin(Concrete Product) oluşturulma işlemini metod üzerine yüklemektedir. Söz konusu asıl ürünler, bir üst sınıfın(Product) türevleridir.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle0 beðeni6494 izlenme1 yorum


Design Patterns: Façade

Açýklama

Bu görsel dersimizde Structural(Yapısal) tasarım desenlerinden birisi olan Façade kalıbını incelemeye çalışıyoruz. Farketmeden de olsa çoğu zaman kullandığımız bu desen ile, alt sistemlerin istemcilerden soyutlanarak, talep edilen operasyonların, daha kolay kullanılabilmelerinin nasıl gerçekleştirilebildiğini görüyor ve kalıbın kurallarına değiniyoruz.


Etiketler

Design Patterns
Ýzle1 beðeni7313 izlenme0 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

C# Design Patterns


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim