NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni14481 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"entity framework" Etiketli Videolar "entity framework" RSS

Sayfa : 1

Entity Framework Code First Validation

Açýklama

Bu webinerimizde, Entity Framework Code First modeli üzerinden, doğrulama(Validation) stratejilerini incelemeye çalıştık. Nitelik(Attribute), Interface ve metod override gibi müdahale çeşitleri dışında, özel doğrulama işlemleri için nasıl nitelik(custom attribute) geliştirebileceğimize de değindik.


Etiketler

entity frameworkcode first developmentValidation
Ýzle1 beðeni10056 izlenme0 yorum


Entity Framework-Code First Migration Webineri

Açýklama

Bu webinerde Entity Framework - Code First uygulamalarında migration çalışmalarının nasıl yapılacağını inceliyoruz.


Etiketler

entity frameworkwebinercode-firstmigration
Ýzle2 beðeni8135 izlenme4 yorum


Veritabanı Yerine Cache’deki Verilerle Çalışmak Webineri

Açýklama

Bu webinerde Entity Framework ile oluşturulan data modellerini kullanarak web tabanlı uygulamalarda etkin veri önbelleklemesi yapmak ve veritabanındaki tablolar yerine cache'de saklanan verilerle çalışmak için nasıl bir strateji izleyebileceğimiz örnek bir uygulama eşliğinde anlatılmıştır.


Etiketler

cachingentity frameworksqlcachedependency
Ýzle0 beðeni5301 izlenme0 yorum


Entity Framework-Code First Development Webineri

Açýklama

Entity Framework 3 farklı model ile çalışmamıza olanak sağlar. Database First, Model First ve Code First. Özellikle POCO tiplerini baz alan Code First yaklaşımı, designer desteği olmasa dahi, sadeliği ve fluent yapısı ile çoğu zaman tercih edilebilir. Özellikle 20 veya daha az sayıda tablo yapısının söz konusu olduğu durumlarda Code First yaklaşımı biçilmiş kaftandır. Bu webinerimizde Code-First Development modelini tanımaya çalıştık


Etiketler

entity frameworklinqwebinerPOCOcode-first
Ýzle2 beðeni5610 izlenme0 yorum


Entity Framework ile Gerçek Hayat Örnekleri Webineri-2

Açýklama

Biraz Entity Framework, biraz Business Layer, biraz WCF... biraz da C# ile komple bir Web uygulaması geliştiriyor ve Entity Framework' ün gerçek zamanlı bir kullanımına değiniyoruz. (İlk webinerin devamı niteliğindedir)


Etiketler

webinerentity frameworklinq
Ýzle3 beðeni8952 izlenme4 yorum


Entity Framework ile Gerçek Hayat Örnekleri Webineri-1

Açýklama

Biraz Entity Framework, biraz Business Layer, biraz WCF... biraz da C# ile komple bir Web uygulaması geliştiriyor ve Entity Framework' ün gerçek zamanlı bir kullanımına değiniyoruz.


Etiketler

entity frameworklinqwebiner
Ýzle15 beðeni19615 izlenme4 yorum


Entity Framework, WCF RIA Services, Silverlight 4.0

Açýklama

Bu görsel dersimizde Entity Framework sağlayıcısını kullanan bir WCF RIA Service' inin sunduğu veri içeriğinin, basit bir Silverlight 4.0 istemcisi tarafından nasıl tüketilebileceğini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

wcf RIA servicesSilverlight 4Silverlightentity framework
Ýzle0 beðeni6596 izlenme0 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

caching code first development code-first entity framework linq migration POCO Silverlight Silverlight 4 sqlcachedependency Validation wcf RIA services webiner


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim