NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15254 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Silverlight" Etiketli Videolar "Silverlight" RSS

Sayfa : 12Sonraki sayfa

Silverlight 4.0'da Çoklu Dil Desteği Sağlamak

Açýklama

Silverlight 1.0' dan beri hatta ASP.NET için de uygulamalarımıza çoklu dil desteği sağlamak için Resource File( Kaynak dosya) kullanıyoruz. Bu görsel derste ise Silverlight 4' de, yine Resource dosyalarını kullanarak ve bir kaç takla atarak(!) uygulamalarımıza nasıl çoklu-dil desteği sağlayacağımızı göreceğiz.


Etiketler

Silverlight 4ResourceMulti LanguageÇoklu Dil DesteğiSilverlight
Ýzle2 beðeni3997 izlenme0 yorum


WCF Eco System Seminer Videosu

Açýklama

NedirTv?com sitesinin 4ncü kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde düzenlenen WCF Eco System seminerinin görsel kaydıdır. Seminerde WCF Eco System' in parçlarına değinilmiş, Data Services, WebHttp Services ve RIA Services konularında örnekler yapılmıştır.


Etiketler

wcf eco systemWCFwindows communication foundationRIA ServicesSilverlightData ServicesAstoriaAdo.Net Data Serviceswebhttp servicesREST
Ýzle0 beðeni4840 izlenme0 yorum


Ajax Enabled WCF Service’ lerin Silverlight ile Kullanılması

Açýklama

Bu görsel dersimizde basit bir AJAX Enabled WCF Service geliştirip, bunu örnek bir Silverlight uygulamasında nasıl kullanabileceğimizi görmeye çalışıyoruz.


Etiketler

AJAX Enabled WCF ServicesAJAXWCFSilverlight
Ýzle0 beðeni4506 izlenme0 yorum


Entity Framework, WCF RIA Services, Silverlight 4.0

Açýklama

Bu görsel dersimizde Entity Framework sağlayıcısını kullanan bir WCF RIA Service' inin sunduğu veri içeriğinin, basit bir Silverlight 4.0 istemcisi tarafından nasıl tüketilebileceğini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

wcf RIA servicesSilverlight 4Silverlightentity framework
Ýzle0 beðeni6740 izlenme0 yorum


Silverlight ile FileUpload

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight ile FileUpload işlemi yapmanın pratik bir yöntemini inceliyoruz.


Etiketler

Silverlight
Ýzle0 beðeni4562 izlenme0 yorum


Webiner - WCF RIA Services

Açýklama

Bu webinerde; çok katmanlı(N-Tier) model üzerinde geliştirilmek istenen Zengin Internet Uygulamalarının(Rich Internet Applications) sunucu üzerinde duran veri kaynaklarına olan erişiminde, uygulama mantığının(Application Logic) sunum(Presentation) ve orta(Middle) katmanda kolay ve etkili ele alınabilmesini sağlayan, WCF alt yapısı üzerine kurulmuş RIA Services konusunu incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

WCFwcf RIA servicesRIA ServicesSilverlightRIA.Net RIA Services
Ýzle0 beðeni7762 izlenme1 yorum


Prof. Dr. M.Yaşar Özden Ropörtajı

Açýklama

Türkiye'de ilk online radyo-televizyon yayınını yapan ve uzaktan eğitim konusundaki en uzman kişilerden olan ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof.Dr. M.Yaşar ÖZDEN ile Silverlight ve Expression Studio ürünleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


Etiketler

SilverlightExpression StudioUzaktan Egitim
Ýzle0 beðeni5033 izlenme1 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 3

Açýklama

Bu görsel dersimizde User Control tipinin farkli bir Silverlight Class Library içerisinde nasil gelistirilebilecegini incelemeye çalisiyoruz. Bununla birlikte gelistirilen örnek User Control içerisinde Enum sabiti tipinden property kullaniminada göz atiyoruz.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2LibraryEnum
Ýzle0 beðeni5492 izlenme0 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 2

Açýklama

Bu görsel dersimizde, UserControl tipleri içerisinde DependencyProperty kullanarak, property(Özellik) bazinda Data Binding(Veri Baglama) islemlerinin nasil gerçeklestirilebilecegini incelemeye çalisiyoruz.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2DependencyPropertyData Binding
Ýzle0 beðeni4841 izlenme0 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 1

Açýklama

Silverlight uygulamalarinda UserControl tiplerinin nasil gelistirilebileceginin incelenmeye baslandigi serinin bu ilk görsel dersinde UserControl içerisinde Property ve Event kullanimi konularina yer verilmektedir.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2PropertyEvent
Ýzle0 beðeni5600 izlenme0 yorum


Sayfa : 12Sonraki sayfa

Ýliþkili Etiketler

.Net RIA Services Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon asenkron Astoria Çoklu Dil Desteği Data Binding Data Services DependencyProperty download entity framework Enum Event Expression Blend Expression Design Expression Encoder Expression Studio http Library Multi Language Property Resource REST RIA RIA Services Silverlight Silverlight 2 Silverlight 4 User Control Uzaktan Egitim video WCF wcf eco system wcf RIA services WebClient webhttp services windows communication foundation wmv xap


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim