NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15253 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Silverlight 2" Etiketli Videolar "Silverlight 2" RSS

Sayfa : 1

Silverlight 2 ile Visual Studio 2008 Kullanımı-II

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend ile hazırlanmış bir Silverlight animasyonunun Visual Studio'da açılmasını ve trigger(tetikleyici) ekleyerek bu animasyonu web tarayıcısı üzerinde nasıl çalıştırabileceğimizi inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 2Expression Blendanimasyon
Ýzle0 beðeni5515 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Visual Studio 2008 Kullanımı-I

Açýklama

Bu görsel derste Silverlight Tools kurulumunu inceleyeceğiz. Ardından Visual Studio 2008'de Silverlight araçlarının nasıl kullanılabileceğini bakıp son olarakta Silverlight SDK'sını inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 2KurulumSilverlight SDK
Ýzle0 beðeni9905 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Expression Blend Kullanımı-II

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend kullanarak basit bir Silverlight animasyonunu nasıl hazırlayabileceğimizi göreceğiz. Animasyonu hazırlarken Button ve Rectangle kontrollerinin kullanımlarını da kısaca inceleyeceğiz.


Etiketler

Expression BlendSilverlight 2animasyon
Ýzle0 beðeni4386 izlenme0 yorum


Silverlight 2 ile Expression Blend Kullanımı-I

Açýklama

Bu görsel derste Expression Blend kullanımına giriş yapıyoruz. Expression Blend uygulamasında yer alan araçlar, interaction, project, properties, resource panelleri ile dizayn alanını inceleyerek bu bileşenleri Silverlight uygulamalarında nasıl kullanabileceğimize göz atacağız.


Etiketler

Expression BlendSilverlight 2
Ýzle0 beðeni4412 izlenme0 yorum


Silverlight 2 - Giriş

Açýklama

Silverlight teknolojisinin genel olarak incelediğimiz bu videoda, XAML dilinin genel yapısına ve Expression Studio uygulamaları ile Silverlight uygulamalarının geliştirilmesi üzerine konuşuyoruz. Videomuzun sonunda ise Silverlight ile hazırlanmış etkileyici örneklere göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 2XAMLExpression Studio
Ýzle0 beðeni4436 izlenme0 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 3

Açýklama

Bu görsel dersimizde User Control tipinin farkli bir Silverlight Class Library içerisinde nasil gelistirilebilecegini incelemeye çalisiyoruz. Bununla birlikte gelistirilen örnek User Control içerisinde Enum sabiti tipinden property kullaniminada göz atiyoruz.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2LibraryEnum
Ýzle0 beðeni5492 izlenme0 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 2

Açýklama

Bu görsel dersimizde, UserControl tipleri içerisinde DependencyProperty kullanarak, property(Özellik) bazinda Data Binding(Veri Baglama) islemlerinin nasil gerçeklestirilebilecegini incelemeye çalisiyoruz.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2DependencyPropertyData Binding
Ýzle0 beðeni4841 izlenme0 yorum


Silverlight 2: User Control Gelistirmek - 1

Açýklama

Silverlight uygulamalarinda UserControl tiplerinin nasil gelistirilebileceginin incelenmeye baslandigi serinin bu ilk görsel dersinde UserControl içerisinde Property ve Event kullanimi konularina yer verilmektedir.


Etiketler

User ControlSilverlightSilverlight 2PropertyEvent
Ýzle0 beðeni5600 izlenme0 yorum


Silverlight 2: WebClient ile Asenkron Download

Açýklama

Bu görsel derste WebClient sinifinin üyelerini kullanaraktan, HTTP üzerinden asenkron download islemlerinin nasil yapilabilecegi incelenmektedir. Özellike xap dosyasinin istemci tarafina aktarilmasindan sonra, video gibi resource verilerinin asenkron olarak iletilmesi üzerinde durulmaktadir.


Etiketler

asenkrondownloadSilverlightSilverlight 2WebClienthttpxap
Ýzle0 beðeni5777 izlenme0 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

animasyon asenkron Data Binding DependencyProperty download Enum Event Expression Blend Expression Studio http Kurulum Library Property Silverlight Silverlight 2 Silverlight SDK User Control WebClient XAML xap


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim