NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15463 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Silverlight 3" Etiketli Videolar "Silverlight 3" RSS

Sayfa : 1

Silverlight 3.0 ve RIA Services

Açýklama

Farklı bir bakış açısı ile Silverlight uygulamalarınızdan veritabanına erişimine çocuk oyuncağına dönüştürmek ister misiniz? RIA Services sadece verinin taşınmasını değil aynı anda kendi kontrolleri ile düzenlenmesini de kolaylaştırıyor.


Etiketler

Silverlight 3RIA Services
Ýzle0 beðeni4480 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - İş Uygulamaları

Açýklama

Silverlight 3.0 ile beraber uygulamalarınızı masaüstüne birkaç tıklama ile taşıyabilirsiniz. Peki hem masaüstünde hem webde hem online hem offline çalışırken tüm bu sistemi, verilerinizi nasıl kontrol edeceksiniz. Bu webinerde farklı çalışma yapılarını göz atarken verilerimizi IsolatedStorage içerisinde saklayacağız.


Etiketler

Silverlight 3Iş UygulamalarıIsolatedStorage
Ýzle0 beðeni4530 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Offline/Online/Desktop Çalışma Yapıları

Açýklama

Silverlight 3.0 ile beraber uygulamalarınızı masaüstüne birkaç tıklama ile taşıyabilirsiniz. Peki hem masaüstünde hem webde hem online hem offline çalışırken tüm bu sistemi, verilerinizi nasıl kontrol edeceksiniz. Bu webinerde farklı çalışma yapılarını göz atarken verilerimizi IsolatedStorage içerisinde saklayacağız.


Etiketler

Silverlight 3
Ýzle0 beðeni5367 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 ile Web Sayfası Hazırlamak

Açýklama

Bu webinerde önceki 5 webiner boyunca öğrendiklerimizi uygulayacak ve Silverlight 3.0 ile sıfırdan bir web sitesi yapacağız!


Etiketler

Silverlight 3
Ýzle0 beðeni8164 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Veriye Erişim

Açýklama

İster klasik web servisleri kullanın, ister WCF servisleri veya ister Socket üzerinden haberleşin hepsinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Gelin hepsinin de Silverlight tarafındaki detaylarını beraber inceleyip Silverlight uygulamalarımızı veri ile tanıştıralım.


Etiketler

Silverlight 3Veriye ErisimWeb ServisleriWCFSocket
Ýzle0 beðeni5666 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Kontrol Şablonları

Açýklama

Standart kontroller arasında sıkışmayın ve kontrollerinizi tamamen baştan yaratın. Hatta bu tasarımları tekrar ve tekrar kullanın. Bu webinerde silverlight kontrollerinin şablonlarının değiştirilmesini, Template Binding mekanizmasını ve Visual State Manager'ın kullanımını Custom State yapıları ile beraber inceleyeceğiz.


Etiketler

Silverlight 3Custom ControlVisualStateManager
Ýzle0 beðeni4507 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Layout Kontrolleri ve Dinamik Arayüzler

Açýklama

Silverlight içerisinde istediğiniz görsel arayüzü oluşturabilmek için arayüz oluşturma esnasından kullanabileceğiniz Layout kontrollerini çok iyi tanımanız gerekir. Diğer yandan dinamik olarak tüm nesneleri yaratbilmeniz, bu nesnelerin birbiri ile konuşabilmesi ve projenizi doğru biçimde UserControl yapıları ile şekillendirmeniz de şart. İşte bu webinerde bu konulara değineceğiz.


Etiketler

Silverlight 3UserControl
Ýzle0 beðeni5142 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 ile Animasyonlar

Açýklama

Animasyon mantığını kavrayacağımız bu webinerde ilk olarak Expression Blend arayüzüne bakarak animasyonlarının Blend tarafında nasıl oluşturulabildiğine göz atacağız. Sonra bu animasyonların programatik olarak yaratılmasını ve kontrollerini inceleyerek Silverlight tarafında bir animasyon uzmanı olacağız.


Etiketler

Silverlight 3Expression Blendanimasyon
Ýzle0 beðeni5734 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0'a Giriş

Açýklama

Bu webinerde Silverlight nedir sorusuna cevap verirken mimari yapısına bakarak Silverlight dünyasına bir giriş yapacağız. Silverlgiht projeleri nasıl oluşturulur,nasıl yayınlanır, XAML nedir? ve "Neden Silverlight" gibi soruların cevapları da bu webinerde.


Etiketler

Silverlight 3XAML
Ýzle0 beðeni6538 izlenme0 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

animasyon Custom Control Expression Blend Iş Uygulamaları IsolatedStorage RIA Services Silverlight 3 Socket UserControl Veriye Erisim VisualStateManager WCF Web Servisleri XAML


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim