NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15249 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Silverlight 4" Etiketli Videolar "Silverlight 4" RSS

Sayfa : 12Sonraki sayfa

Silverlight 4.0'da Çoklu Dil Desteği Sağlamak

Açýklama

Silverlight 1.0' dan beri hatta ASP.NET için de uygulamalarımıza çoklu dil desteği sağlamak için Resource File( Kaynak dosya) kullanıyoruz. Bu görsel derste ise Silverlight 4' de, yine Resource dosyalarını kullanarak ve bir kaç takla atarak(!) uygulamalarımıza nasıl çoklu-dil desteği sağlayacağımızı göreceğiz.


Etiketler

Silverlight 4ResourceMulti LanguageÇoklu Dil DesteğiSilverlight
Ýzle2 beðeni3996 izlenme0 yorum


Silverlight Enabled WCF Services

Açýklama

Silverlight tarafında servis denildiğinde akla ilk gelen model WCF RIA Services' leridir. Esas itibariyle WCF Eco System' in bir parçası olan WCF RIA Service' ler Silverlight tarafında ele alınabilecek tek servis modeli değildir. Söz gelimi, aynı domain içerisinde yer alan bir WCF Service' i de, Silverlight istemcileri tarafından Proxy kullanımı ile tüketilebilir(Consume)...


Etiketler

Silverlight 4wcf servicesWCF
Ýzle1 beðeni4940 izlenme2 yorum


WCF RIA Services, OData, Excel PowerPivot

Açýklama

Bu görsel dersimizde WCF RIA Service' lerinde Open Data Protocol formatında feed yayınlanmasını ve bu içeriğin Excel 2010 eklentilerinden olan PowerPivot yardımıyla değerlendirilmesini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4wcf RIA servicesRIAodataopen data protocolexcel 2010excel powerpivot
Ýzle0 beðeni4832 izlenme0 yorum


Entity Framework, WCF RIA Services, Silverlight 4.0

Açýklama

Bu görsel dersimizde Entity Framework sağlayıcısını kullanan bir WCF RIA Service' inin sunduğu veri içeriğinin, basit bir Silverlight 4.0 istemcisi tarafından nasıl tüketilebileceğini incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

wcf RIA servicesSilverlight 4Silverlightentity framework
Ýzle0 beðeni6740 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Combobox Yenilikleri

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeniliklerden Combobox tarafındaki özellikle MVVM'de bindingleri kolaylaştıran yeniliklere göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni6360 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Clipboard

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeniliklerden biri olan Clipboard erişimine göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni4562 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Implicit Styles

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeniliklerden biri olan Implicit Styles ile uygulama genelinde görsel değişikliklerin merkezi olarak nasıl yapılabileceğine göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni3899 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Context Menu Desteği

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeniliklerden biri de sağ fare tıklamasını handle edebiliyor olması. Bu konudaki implementasyonu ufak bir örnekle inceliyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni4448 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Commanding (Command Binding)

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen yeniliklerden biri olan Command Binding'in SL tarafındaki kullanımına göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni4531 izlenme0 yorum


Silverlight 4 ve Out Of Browser Yenilikleri

Açýklama

Bu görsel dersimizde Silverlight 4 ile beraber gelen Out Of Browser modu yeniliklerine topluca göz atıyoruz.


Etiketler

Silverlight 4 BetaSilverlight 4
Ýzle0 beðeni4792 izlenme0 yorum


Sayfa : 12Sonraki sayfa

Ýliþkili Etiketler

Çoklu Dil Desteği entity framework excel 2010 excel powerpivot Multi Language odata open data protocol Resource RIA Silverlight Silverlight 4 Silverlight 4 Beta WCF wcf RIA services wcf services


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim