NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15254 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"SQL Server" Etiketli Videolar "SQL Server" RSS

Sayfa : 1

SQL Server 2008-Veri Tipi Oluşturma

Açýklama

Bu görsel dersimizde SQL Server 2008 içerisinde User Defined Data Type ve User Defined Table Type oluşturmaya bakıyoruz.


Etiketler

Create TypeData TypeSQL Server Data TypeSQL Server Veri TipiSQL Server
Ýzle0 beðeni4561 izlenme0 yorum


SQL Server 2008-Triggers

Açýklama

Bu görsel dersimizde SQL Server 2008 içerisinde Trigger'lara bakıyor olacağız.


Etiketler

SQLSQL Servertrigger
Ýzle2 beðeni5682 izlenme1 yorum


SQL Server 2008-Date Time Veri Tipleri

Açýklama

Bu görsel dersimizde SQL Server 2008 ile gelen yeniliklerden Tarih/Zaman veri tiplerine bakıyorr olacağız.


Etiketler

SQLSQL Server 2008datetimedatetimedatetime2datetimeoffsetSQL Server
Ýzle0 beðeni4564 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 Kurulumu

Açýklama

Bu görsel derste SQL Server 2008 sürümünün kurulumunu adım adım inceliyoruz.


Etiketler

SQL Server
Ýzle2 beðeni8792 izlenme1 yorum


SQL Server 2008 - Veritabanı Dosyaları

Açýklama

Bu görsel dersimizde veritabanı dosyaları üzerinde incelemeler yapacağız. Verinin ve logların tutulduğu dosyalar, bu dosyaların özellikleri ve hangi durumlarda birden fazla veri dosyası kullanılması gerektiği gibi konular üzerinde konuşuyor olacağız.


Etiketler

SQL Server 2008mdfldflogSQL Server
Ýzle0 beðeni6317 izlenme0 yorum


SQL Server 2008 - Sistem Veritabanlarını Taşımak

Açýklama

Gerek performans, gerekse depolama alanın değiştirilmesi gereksinimleri ile veritabanı dosyalarının yerlerinin değiştirilmesi veritabanı kullanıma alındıktan uzunca bir süre sonra da gündeme gelebilir. Peki bu şekilde bir senaryoda nasıl çözüme gidilmelidir? Bu videoda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.


Etiketler

SQL Server 2008SQL Server
Ýzle0 beðeni4935 izlenme1 yorum


SQL Server 2008 - Policy Tabanlı Yönetim

Açýklama

Bu videoda SQL Server 2008 ile birlikte gelen Policy Tabanlı Yönetim Sistemi’ne giriş yapılmakta, Policy’lerin kullanım alanları, nasıl tanımlandığı ve kullanıldığı anlatılmaktadır.


Etiketler

SQL Server 2008SQL Server PolicySQL Server
Ýzle0 beðeni5609 izlenme0 yorum


T-SQL'de Select Deyiminin Kullanimi

Açýklama

Bu görsel derste, T-SQL dilinde Select deyiminin kullanimini inceleyecegiz. Select deyimi ile belirli bir tablodaki bazi matematiksel islemlerin yapilmasi ve Where ifadesinin farkli kullanimlari gibi örneklere deginecegiz.


Etiketler

T-SQLselectwhereSQL Server
Ýzle0 beðeni7758 izlenme0 yorum


Stored Procedure Kullanimi

Açýklama

Bu görsel dersimizde stored procedure(sakli yordam) kullanimindan bahsedecegiz. Stored procedure nesnesinin tanimlanmasi, kullanilmasi ve ne gibi avantajlari oldugunu bir SQL Server 2000 veritabani üzerinde yapacagimiz örnekle inceleyecegiz.


Etiketler

Stored ProcedureSakli YordamlarT-SQLSQL Server
Ýzle1 beðeni11859 izlenme0 yorum


SQL Server 2000 - Triggers

Açýklama

Bu görsel derste, SQL Server üzerinde herhangi bir islem gerçeklestiginde baska bir islemin tetiklenmesi saglayan Triggerlar (tetikleyiciler) konusuna kisaca bakacagiz. Katkilarindan ötürü SQLNedir?com ailesine tesükkür ederiz.


Etiketler

SQL Serververitabanidatabasetetikleyicitriggerislemkayit eklemeUpdateinsertDelete
Ýzle0 beðeni6943 izlenme0 yorum


Sayfa : 1

Ýliþkili Etiketler

Create Type Data Type database date datetime datetime2 datetimeoffset Delete insert islem kayit ekleme ldf log mdf Sakli Yordamlar select SQL SQL Server SQL Server 2008 SQL Server Data Type SQL Server Policy SQL Server Veri Tipi Stored Procedure tetikleyici time trigger T-SQL Update veritabani where


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim