NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15249 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"Visual Studio 2010" Etiketli Videolar "Visual Studio 2010" RSS

Sayfa : 12Sonraki sayfa

Visual Studio 2010-Productivity Power Tools

Açýklama

Bu görsel dersimizde Productivity Power Tools isimli Visual Studio eklentisini inceliyor olacağız. Eklenti ile beraber gelen Solution Navigator, Quick Access, Ctrl Click, Copy as HTML yeniliklerini incelerken geliştirilmiş tab özellikleri ve eklentinin özelleştirilmesi konularına da değiniyor olacağız.


Etiketler

Visual Studio 2010Productivity Power Tools
Ýzle3 beðeni5541 izlenme2 yorum


Ders 8 - Exception Handling

Açýklama

Bu dersimizde, Çalışma Zamanında(Runtime) oluşabilecek istisnai durumların kontrollü bir şekilde ele alınmasında önem arz eden Exception Handling konusunu ele alıyoruz. Bu amaçla geliştirilen örnekte, Workflow Foundation 4.0 modelinde istisna yönetiminin, kod tarafında try...catch...finally bloğu kullanmak kadar basit olduğuna şahit olacağız. Workflow Console Apppliction tipinden geliştireceğimiz projede, TryCatch ve Throw Activity bileşenleri üzerinde duruyor ve ayrıca geliştirici tanımlı bir istisna tipini nasıl kullanabileceğimize de bakıyoruz.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0workflow foundationVisual Studio 2010exception handlingerror handling activities
Ýzle3 beðeni4740 izlenme0 yorum


Ders 7 - Homework

Açýklama

Bu bölümde daha önceki görsel derslerimizde ele aldığımız konuları pekiştirmek amacıyla basit bir ev ödevi geliştiriyor olacağız. Bu ödevde, kullanıcı tanımlı tiplerin(Class ve Enum sabiti) değerlendirilmesini, Argument ve Variable kavramlarını, Sequence, ForEach<T>, Switch<T>, If, Assign, WriteLine gibi temel aktivite bileşenlerini, çalışma zamanında Workflow üzerinden veri akışı için Argument' ların kullanımını tekrar ederek, öğrendiklerimizin bir kısmını pekiştirmeye gayret edeceğiz.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0workflow foundationVisual Studio 2010
Ýzle2 beðeni4118 izlenme0 yorum


Ders 5 : Argument Kavramı ile Tanışalım

Açýklama

Bu dersimizde Workflow örneklerinde içeriye ve dışarıya doğru veri akışlarında kullanılan Argument kavramını tanımaya çalışıyoruz. Bu anlamda Argument ile Variable arasındaki temel farklılıklara da değiniyoruz.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0argumentvariableVisual Studio 2010workflow foundationinargumentoutargument
Ýzle1 beðeni4314 izlenme1 yorum


Ders 4 - Flowchart için Ek İşlemler

Açýklama

Daha önceki dersimizde Flowchart aktivite bileşenini tanımaya başlamıştık. Bu dersimizde ise Flowchart aktivitesi içerisinde Flowswitch ve Parallel bileşenlerinin nasıl kullanılabileceğini incelemeye çalışıyor olacağız.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0workflow foundationwfVisual Studio 2010Flowchart
Ýzle1 beðeni5286 izlenme0 yorum


Ders 1 - Biraz Daha Bileşen

Açýklama

Bir önceki görsel dersimizde Hello World demek için sadece WriteLine aktivite bileşeninden yararlanmıştık. Ancak Workflow Foundation 4.0, pek çok aktivite bileşeni içermektedir ve bunları zaman içerisinde öğrenmemiz çok önemlidir. İşte bu dersimizde Sequence, Assign, ForEach<T>, If gibi aktivite bileşenlerini işin içerisine katıyor ve Workflow Foundation konusunda ilerlemeye devam ediyoruz


Etiketler

Workflow Foundation 4.0Visual Studio 2010workflow console applicationvariablesargumentsworkflow foundation ögreniyorumXAMLactivity
Ýzle2 beðeni5631 izlenme0 yorum


Ders 0 - Hello World

Açýklama

Workflow Foundation Öğreniyorum görsel eğitim serisinin bu ilk bölümünde, Visual Studio 2010 ortamı üzerinde geliştireceğimiz Workflow Console Application tipindeki bir proje ile Hello World diyor ve basit bir başlangıç yapıyoruz.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0Visual Studio 2010workflow console applicationvariablesargumentsworkflow foundation ögreniyorumXAMLactivity
Ýzle5 beðeni9665 izlenme1 yorum


Visual Studio 2010 - Mimarisel Yenilikler

Açýklama

Bu görsel dersimizde Visual Studio 2010 ile beraber gelen mimarisel yeniliklere ( Architecture Explorer, Sequence Diagrams, Dependency Graphs, Layer Diagrams ) göz atıyoruz.


Etiketler

Visual Studio 2010
Ýzle1 beðeni6378 izlenme0 yorum


Visual Studio 2010 ve IntelliTrace

Açýklama

Bu görsel dersimizde Visual Studio 2010 ile beraber gelen ve Debugging şeklinizi değiştirecek olan IntelliTrace özelliğine göz atıyoruz.


Etiketler

Visual Studio 2010.NET Framework 4
Ýzle2 beðeni8482 izlenme2 yorum


Screencast - Visual Studio 2010 IDE Geliştirmeleri (7 Eğlenceli Özellik)

Açýklama

Yazılımcıların gerçek hayattaki en önemli yardımcılarından ve vazgeçilmezlerinden biriside geliştirme ortamlarıdır(IDE). Microsoft, Visual Studio ürün ailesini her versiyonda geliştirerek yazılımcıların .Net Framework alt yapısını en etkili şekilde kullanabilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bu görsel dersimizde Visual Studio 2010 Beta 2 sürümü ile geliştiricinin hayatlarını kolaylaştıran yedi basit özellik incelenmektedir. (Highlight Reference, Navigate To,View Call Hierarcy,Asenkron Reference Dialog Penceresi,Intellisense Geliştirmeleri,Zoom,Text Selection)


Etiketler

Visual Studio 2010
Ýzle0 beðeni6597 izlenme1 yorum


Sayfa : 12Sonraki sayfa

Ýliþkili Etiketler

.NET Framework 4 activity argument arguments C# Code Snippet debug error handling activities exception handling Flowchart inargument outargument Productivity Power Tools test driven development variable variables Visual Studio 2010 wf workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation ögreniyorum XAML


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim