NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15254 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"WCF" Etiketli Videolar "WCF" RSS

Sayfa : 123Sonraki sayfa

WCF Öğreniyorum-03: Bindings

Açýklama

Bu webinerimizde ağırlık olarak Binding Type(Bağlayıcı Tip) kavramını anlamaya çalışacağız. Sunum üzerindeki tablolardan bazı Binding tiplerini ve aralarındaki farklılıkları tartışıyor olacağız. Örnek uygulamamızda ise bir servisi birden fazla Endpoint üzerinden host edeceğiz.Ayrıca istemci(Client) ile servis(Service Host) arasındaki mesajlaşmalara ait log dosyasına bir göz atıp farklılıkları en azından bir kaç Binding tipi için kavramaya çalışacağız.


Etiketler

WCFwindows communication foundationwcf öğreniyorumbinding
Ýzle4 beðeni6867 izlenme2 yorum


WCF Öğreniyorum-02: Service Contract ve Data Contract Kavramları

Açýklama

3ncü dersimizde WCF Servisimizi IIS üzerinde host edebilecek şekilde bir WCF Service Application şablonunu kullandık. Bu sayede HTTP bazlı olarak yayınlama yapan bir WCF Servisinin Web üzerinden erişilebilirliğini değerlendirdik. Ayrıca Entity bazlı bir kütüphanenin veri içeriğini istemci tarafına sunarken Surrogate tipindeki veri sözleşmelerini nasıl değerlendirebileceğimize baktık. Söz konusu servise ait operasyonları ele alan istemci tarafında da, bu veri sözleşmelerini nasıl kullanabileceğimizi gördük.


Etiketler

WCFwindows communication foundation
Ýzle5 beðeni6865 izlenme3 yorum


WCF Öğreniyorum-01: WCF Servis Geliştirmek ve Kullanmak

Açýklama

WCF Öğreniyorum webiner serimizin ikinci dersinde Data Contracts(Veri sözleşmeleri) kavramına giriş yapıyoruz.


Etiketler

WCFwindows communication foundationdata contracts
Ýzle6 beðeni13462 izlenme1 yorum


WCF Öğreniyorum-00:WCF'e Giriş

Açýklama

WCF Öğreniyorum görsel eğitim serisinin bu ilk dersi ile birlikte Windows Communication Foundation dünyasına adım atıyoruz.


Etiketler

WCFwindows communication foundation
Ýzle6 beðeni15088 izlenme2 yorum


Ders 13 - Workflow Service için İstemci Geliştirmek

Açýklama

Bu dersimizde bir Workflow Service uygulamasını Internet Information Services(IIS) altına Publish ediyor olacağız. Sonrasında ise, .Net Framework 4.0 tabanlı uygulama havuzu(Application Pool) altında Host edilen bu servis için basit bir WinForms istemcisi geliştireceğiz. Bu sayede Workflow Service içerisinde yer alan iş akışı mantıklarının, servis bazlı olarak bir istemci uygulama tarafından nasıl kullanılabileceğini de anlayacağız.


Etiketler

WCFWCF 4.0Workflow Foundation 4.0workflow foundation 4.0 ögreniyorum
Ýzle3 beðeni3959 izlenme2 yorum


Ders 12 - Workflow Service Geliştirmek

Açýklama

WCF Eco System' in de önemli bir parçası olan ve doğal olarak Windows Communication Foundation alt yapısı üzerinde konuşlandırılan Workflow Service' ler sayesinde, iş akışlarını servis olarak istemcilere açmamız mümkün hale gelmektedir. İlk dersimizde Asp.Net Development Server üzerinden WcfTestClient aracı yardımıyla test edeceğimiz Workflow Service' lerini, ilerleyen derslerimizde IIS(Internet Information Services) ortamı üzerinden yayınlayarak daha geniş bir dünyaya adım atmaya çalışıyor olacağız.


Etiketler

workflow foundation 4.0 ögreniyorumWorkflow Foundation 4.0WCF 4.0WCF
Ýzle1 beðeni4568 izlenme0 yorum


Ders 11 - WCF Servislerini Kullanmak

Açýklama

Workflow örnekleri birer WCF istemcisi olarak görülebilirler. Bu durumda, bir Workflow örneği içerisinden WCF Servis Operasyonlarının çağırılması da söz konusudur. İşte bu görsel dersimizde söz konusu çağrı işlemlerini en basit haliyle ele almaya çalışıyoruz.


Etiketler

Workflow Foundation 4.0WCF 4.0WCFworkflow foundation 4.0 ögreniyorum
Ýzle1 beðeni5664 izlenme0 yorum


Windows Server AppFabric Seminer Videosu

Açýklama

NedirTv?com topluluğunun 4ncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediğimiz etkinlikte anlatmaya çalıştığım Windows Server AppFabric konulu seminerin görsel videosudur.


Etiketler

windows server appfabricWCFdublinappfabriciisinternet information servicesvelocity
Ýzle1 beðeni4831 izlenme0 yorum


WCF Eco System Seminer Videosu

Açýklama

NedirTv?com sitesinin 4ncü kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde düzenlenen WCF Eco System seminerinin görsel kaydıdır. Seminerde WCF Eco System' in parçlarına değinilmiş, Data Services, WebHttp Services ve RIA Services konularında örnekler yapılmıştır.


Etiketler

wcf eco systemWCFwindows communication foundationRIA ServicesSilverlightData ServicesAstoriaAdo.Net Data Serviceswebhttp servicesREST
Ýzle0 beðeni4840 izlenme0 yorum


Ajax Enabled WCF Service’ lerin Silverlight ile Kullanılması

Açýklama

Bu görsel dersimizde basit bir AJAX Enabled WCF Service geliştirip, bunu örnek bir Silverlight uygulamasında nasıl kullanabileceğimizi görmeye çalışıyoruz.


Etiketler

AJAX Enabled WCF ServicesAJAXWCFSilverlight
Ýzle0 beðeni4506 izlenme0 yorum


Sayfa : 123Sonraki sayfa

Ýliþkili Etiketler

.NET 3.5 .Net RIA Services Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services appfabric Astoria Atom binding Collection Data data contracts Data Services dublin iis internet information services LINQ Operations REST RESTful RIA RIA Services Services Silverlight Silverlight 3 Silverlight 4 Socket Syndication Feed velocity Veriye Erisim WCF WCF 4.0 wcf data service wcf eco system wcf öğreniyorum wcf RIA services wcf services Web Servisleri WebGet webhttp services wf windows communication foundation windows server appfabric Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim