NedirTv

En Yeni Video

Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı Ýzle0 yorum2 beðeni15448 izlenme
Nedirtv Söyleşileri - Mevlüt Dinç Röportajı

Kariyer Mimarı

Duyurular


Tüm Duyurularý Göster

"WCF" Etiketli Videolar "WCF" RSS

Sayfa : Önceki sayfa123Sonraki sayfa

WCF Self-Hosting

Açýklama

Bu görsel dersimizde WCF servislerini host etme seçeneklerinden biri olan Self-Hosting yapısını inceliyor olacağız.


Etiketler

WCF
Ýzle0 beðeni4697 izlenme0 yorum


Silverlight Enabled WCF Services

Açýklama

Silverlight tarafında servis denildiğinde akla ilk gelen model WCF RIA Services' leridir. Esas itibariyle WCF Eco System' in bir parçası olan WCF RIA Service' ler Silverlight tarafında ele alınabilecek tek servis modeli değildir. Söz gelimi, aynı domain içerisinde yer alan bir WCF Service' i de, Silverlight istemcileri tarafından Proxy kullanımı ile tüketilebilir(Consume)...


Etiketler

Silverlight 4wcf servicesWCF
Ýzle1 beðeni4983 izlenme2 yorum


Windows Server AppFabric - Application Import ve Export İşlemleri

Açýklama

Bu görsel dersimizde Windows Server AppFabric ile gelen yeniliklerden birisini daha incelemeye çalışıyor olacağız. Çok basit olarak WCF servislerinin IIS üzerine bir Deployment Package haline dönüştürüldükten sonra Import edilmesi ve IIS üzerinde var olan bir WCF Servis Uygulamasının dış ortama paketlenerek sunulması(Export Application) işlemlerine bakıyoruz.


Etiketler

windows server appfabricWCFdublinappfabric
Ýzle0 beðeni3908 izlenme0 yorum


WCF Servislerini Windows Server AppFabric Üzerinden İzlemek

Açýklama

Bu görsel dersimiz ile birlikte, bir süre önce Beta 2 sürümü yayınlanan Windows Server AppFabric ürününü incelemeye başlıyoruz. Bu ilk dersimizde bilinen kod adıyla Dublin' den yararlanarak, geliştirdiğimiz WCF servislerini IIS üzerinden nasıl izleyebileceğimizi anlamaya çalışıyoruz.


Etiketler

dublinwindows server appfabricappfabricWCFwf
Ýzle0 beðeni4506 izlenme0 yorum


WCF Data Services - Projections

Açýklama

Bu görsel dersimizde, WCF Eco System' in bir parçası olan WCF Data Service' lerinde Projections sorgularının nasıl kullanılabileceğini incelemeye çalışıyoruz. Aslında kod adı Astoria olan Ado.Net Data Service' lerin 1.5 CTP2 sürümünde de duyurulan bu yetenek, zaten .Net Framework 4.0 içerisine gömülü olarak gelen WCF Data Service' ler için standartlaştırılmış bir özellik...


Etiketler

wcf data serviceAdo.Net Data ServicesAstoriaWCFData ServicesWCF 4.0
Ýzle0 beðeni4866 izlenme0 yorum


AJAX Enabled WCF Services

Açýklama

Elimizdeki materyaller bir WCF Service, Asp.Net Web Uygulaması ve AJAX. Bunları bir arada düşündüğümüzde ise karşımıza AJAX Enabled WCF Service kavramı çıkıyor. AJAX Destekli WCF Servislerinde herhangibir servis operasyonu çağrısında, servisi çağıran web sayfasının tamamının sunucuya gönderilmemesi imkanı kazanılmaktadır. AJAX Destekli WCF Servislerinin kullanıldığı pek çok senaryo söz konusudur. En basit haliyle otomatik metin tamamlama kabiliyetine sahip kontroller için bu teknikten yararlanılabilir. Bizde görsel dersimizde konu olarak bebek adlarını(Baby Names) ele almaya çalışacağız. Upss!!! Bebek Adları mı? :) İzleyelim ve görelim.


Etiketler

WCFAJAX Enabled WCF ServicesAJAX
Ýzle0 beðeni9863 izlenme0 yorum


Webiner - WCF RIA Services

Açýklama

Bu webinerde; çok katmanlı(N-Tier) model üzerinde geliştirilmek istenen Zengin Internet Uygulamalarının(Rich Internet Applications) sunucu üzerinde duran veri kaynaklarına olan erişiminde, uygulama mantığının(Application Logic) sunum(Presentation) ve orta(Middle) katmanda kolay ve etkili ele alınabilmesini sağlayan, WCF alt yapısı üzerine kurulmuş RIA Services konusunu incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

WCFwcf RIA servicesRIA ServicesSilverlightRIA.Net RIA Services
Ýzle0 beðeni7821 izlenme1 yorum


WCF - Trace Hayat Kurtarır

Açýklama

Windows Communication Foundation tabanlı servis uygulamalarında Trace mekanizmasından yararlanarak, olası hataları nasıl tespit edebileceğimizi incelemeye çalışıyoruz.


Etiketler

WCF
Ýzle0 beðeni3285 izlenme0 yorum


Silverlight 3.0 - Veriye Erişim

Açýklama

İster klasik web servisleri kullanın, ister WCF servisleri veya ister Socket üzerinden haberleşin hepsinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Gelin hepsinin de Silverlight tarafındaki detaylarını beraber inceleyip Silverlight uygulamalarımızı veri ile tanıştıralım.


Etiketler

Silverlight 3Veriye ErisimWeb ServisleriWCFSocket
Ýzle0 beðeni5665 izlenme0 yorum


WCF REST Bölüm 2 - Readonly Collection Service

Açýklama

Bu görsel dersimizde WCF Rest Start Kit ile birlikte gelen Collection Service sablonunu(template) incelemeye basliyoruz. Bu sablon yardimiyla koleksiyon bazli içeriklerin JSON veya XML formatinda istemcilere nasil sunulabilecegini ele aliyoruz.


Etiketler

WCFRESTCollection
Ýzle0 beðeni5530 izlenme0 yorum


Sayfa : Önceki sayfa123Sonraki sayfa

Ýliþkili Etiketler

.NET 3.5 .Net RIA Services Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services appfabric Astoria Atom binding Collection Data data contracts Data Services dublin iis internet information services LINQ Operations REST RESTful RIA RIA Services Services Silverlight Silverlight 3 Silverlight 4 Socket Syndication Feed velocity Veriye Erisim WCF WCF 4.0 wcf data service wcf eco system wcf öğreniyorum wcf RIA services wcf services Web Servisleri WebGet webhttp services wf windows communication foundation windows server appfabric Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum


Popüler Etiketler Tümünü Göster

.Net Framework 4.0 activities activity Ado.Net Ado.Net Data Services AJAX AJAX Enabled WCF Services animasyon appfabric arguments asenkron programlama ASP.NET ASP.NET 2.0 ASP.NET 4.0 ASP.NET AJAX ASP.Net MVC asp.net web api Astoria Backup Biztalk Biztalk Server C# C# C# 4.0 caching campagins Client Application Services ClientIDMode code-first Control Toolkit CRM CRM 4.0 Data Data Services Database Model date datetime2 datetimeoffset debug Delete Design Patterns DetailsView Disaster dublin dynamic Dynamic Language Runtime dynamics Dynamics CRM Dynamics CRM 4.0 EDM Entity Entity Data Model entity framework Expression Blend fırsat Fiyat Listeleri Flowchart genel hata yönetimi http Insert IronPython JQuery JSON kariyer Kurulum LINQ LINQ to XML Library linq Marketing Lists MasterPage Microsoft Microsoft CRM MOSS MOSS 2007 ms ms crm MVC NHibernate OpenFileDialog Podcast pricelists product Quick Campaigns Razor View Engine Recovery Resource REST RESTful Restore RIA roslyn RSS scaffolding ScriptManager Service Calendar Services SharePoint sifreleme Silverlight Silverlight 2 Silverlight 3 Silverlight 4 Silverlight 4 Beta Silverlight 5 Silverlight 5 Beta Spark View Engine Spatial Data SQL SQL Server Sql Server 2000 SQL Server 2008 Stored Procedure Taskbar time Timer trigger T-SQL Update UpdatePanel UpdateProgress User Control ürün ürün kataloğu ürün yapısı Validation variables VB.NET veri kontrolleri video View Vista Visual Studio Visual Studio 2005 Visual Studio 2008 Visual Studio 2010 WCF WCF 4.0 wcf RIA services web api webiner wf WF 4.0 Windows 7 Windows Client windows communication foundation Windows Form Windows Forms windows server appfabric WindowsAzure Workflow workflow console application workflow foundation Workflow Foundation 4.0 workflow foundation 4.0 ögreniyorum workflow foundation ögreniyorum WPF XAML xml Xml Web Services Yazilim